Mesafeli Satış Sözleşmesi

DİHLE TURİZM SEYAHAT ACENTASI YURT İÇİ VE YURTDIŞI PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

I : TARAFLAR

Bir Tarafta Şehit Adem Yavuz Sk. No:4/14 Kızılay-Ankara  Adresinde İkamet Eden DİHLE TURİZM ORG.DAN.SAN Ve TİC.LTD.ŞTİ .(Kısaca Dihle Turizm / Acente Olarak Anılacaktır) İle Diğer Tarafta Rezervasyonu Yaptıran Kısaca Rezervasyon Sahibi / Misafir / Müşteri /Yolcu, Katılımcı/Tüketici  Olarak Anılacaktır) Arasında; Aşağıda Belirtilen Hususlarda Tam Bir Anlaşmaya Varmışlardır.

II : KONU : İş Bu Sözleşme Müşterinin, Acente Vasıtası İle Aşağıdaki Açıklanan Koşullar Çerçevesinde; Tur / Otel Kayıt Rezervasyonunda Alabileceği Hizmetleri İçerir.

III :ÖDEMELER: Rezervasyonun Tamamlanması ve Kayıt İşlemleri İçin Ödemenin Tamamının Yapılması Gerekmektedir. Ödemeler Nakit, Kredi Kartı ve Sanal Pos, İnternet Ödeme Sistemleri, Şirket Hesabına Yapılabilmektedir.

Kayıt Anında Tur Bedelinin En Az %35' nin Ön Ödeme,Bakiyesinin İse Gezinin Başlamasından En Geç 40 Gün Önce Ödenmesi Gerekmektedir. Anılan Süreler İçinde Belirtilen Ödemelerin Gerçekleştirilmemesi Halinde Yapılan Rezervasyon İptal Edilir. Rezervasyon Ön Ödemenin Yapılması İle Kesinlik Kazanır.

IV:İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER

1)Dihle Turizm, Tura Katılan Kişilerin Yeterli Sayıya Ulaşmamalarına Bağlı Olarak Ve Gerekli Gördüğü Durumlarda İlan Ettiği Veya Kayıt Aldığı Turları Gezi Başlangıcından 7 Gün Öncesine Kadar Kısmen Veya Tamamen İptal Edebilir. Tüketici Ücretin Tamamını İade Alma Hakkına Sahiptir. Bu Durumda Tüketicinin Tazminat Hakkı Doğmaz.

2)Tüketicinin Gezisinin Başlamasına 45 Gün Kalaya Kadar İptal Etmesi Durumunda Ücretinin Tamamı İade Edilir.. Ancak Uçak, Tren Ve Gemi İle Yapılan Turlarda Biletler Grup Bileti Olarak Alındığından İlgili Firmaların İptal Ve Değişiklik Kuralları Aynen Uygulanır.

3)Tüketici, Gezinin Başlamasından 45-15 Gün Önce Rezervasyonunu Herhangi Bir Sebep İle İptal- Değişiklik Talep Edilmesi Halinde Gezi Bedelinin % 35’ İni, 15 Günden Sonra İse Gezi Bedelinin Tamamını DİHLE TURİZM’e Ödemeyi Kabul Ve Taahhüt Eder. Uçak-Tren Ve Gemi Ulaşımlarında İlgili Firmaların İptal Ve Değişiklik Kuralları Aynen Uygulanır.

4)Uçak, Tren Ve Gemi Bağlantılı Turlarda Biletler Alındıktan Sonraki İptallerde Mazeret Geçerli Olmayıp Uçak-Tren Ve Gemi Biletlerinin İadesi Yapılmaz. Uçak, Tren Yada Gemi Biletlerinde Taşıyıcı Firmaların İptal Ve İade Şartları Geçerlidir.

5)Her Ne Sebeple Olursa Olsun, Gezi Ücretinin Tamamını Saptanmış Süre İçerisinde Yatırmamış Olan Tüketiciler, Rezervasyonlarını İptal Ettikleri Takdirde Dahi Yukarıda Belirtilen Limitlere Bağlı Olarak Aynı Oranda Ücretin Kendilerinden Tahsil Edileceğini Şimdiden Kabul Etmiş Sayılırlar.

6)Tarifeli Uçuşlarda İsim Değişikliği Kesinlikle Yapılamamaktadır. Tüketicinin Biletini Kaybetmesi Durumunda İlgili Hava Yolunun Uyguladığı Cezayı Ödemekle Hükümlüdür.

7)Tüketicinin Başlangıcını Kaçırdığı Geziye İştirak Edeceğini Yazılı Olarak Bildirmemesi Durumunda, DİHLE TURİZM Tüketici Adına Yapılmış Tüm Rezervasyonları Gezinin Başlangıcından 24 Saat Sonra İptal Etme Hakkına Sahiptir. Bu Gibi İptallerde Tüketiciye Herhangi Bir Geri Ödeme Yapılmaz.

8)Turun Başlamasına 7 Gün Kala Yapılan İptallerde, Rezervasyon Sahibine Herhangi Bir İade Yapılmaz.

9)FLASH PROMOSYONLU TURLARDA  IPTAL/ IADE /DEGISIKLIK HAKKI BULUNMAMAKTADIR.

V: GENEL HÜKÜMLER

1) Yurtiçi/Yurtdışı Turlarda Nüfus Cüzdanlarının/Pasaportlarının Yolcuların Yanlarında Bulunması Gerekmektedir. Otel/ Tur Kayıt İşlemleri Esnasında Tüm Katılımcılar Doğum Tarihi , TC Kimlik Numarası İle İletişim Bilgilerini Doğru Ve Eksiksiz Olarak Beyan Etmek Zorundadır. Yanlış Beyan Edilen Her Bilgiden Doğmuş/ Doğacak Olan Tüm Yaptırımlardan Katılımcı Sorumludur.

2) Ulaşım Dahil Turlarda Buluşma Saati, Otobüs Ulaşımlarında Hareket Saatinden Yarım Saat Önce Ve Uçak Ulaşımlarında İse Hareket Saatinden İki Saat Öncedir. Katılımcıların Acentenin Belirlemiş Olduğu Biniş / İniş Noktalarında Belirlenen Zamanda Hazır Bulunması Ve Tur Bitimi Farklı Rotalardan İniş Talep Etmemeleri Gerekir. Katılımcının Zamanında Hareket Noktasında Bulunmaması Nedeniyle Seyahate Katılamaması Halinde Ücret İadesi Talep Etme Hakkı Bulunmamaktadır. Bu Durumda Katılımcı Kendi İmkanları Ve Bedeli Kendisi Tarafından Karşılanmak Kaydı İle Turun Bulunduğu Noktaya Ulaşarak Tura Ulaştığı Noktadan İtibaren Katılabilir.

3) Tura Katılan Yolcular, Tur Esnasında Yapılan Video Ve Fotoğraf Çekiminin Dihle Turizm Tarafından Reklam Amaçlı Kullanılmasına Ve Tur Dönüşü Doldurulan Anket Sonucu Ve Genel Değerlendirmelerin Kullanılmasına İzin Vermiş Sayılır. Ayrıca Verilen Bilgiler Çerçevesinde Dihle Turizm Tarafından Tanıtım İçin Gönderilen E-Mail Ve Sms'ler İçin İzin Vermiş Sayılır.

Katılımcı, Sözleşme Konusu Hizmetin İfası Kapsamında ACENTE'ye Temin Ettiği Ve/Veya Aktardığı Her Türlü Verinin (Bundan Sonra ‘Kişisel Veriler’ Olarak Anılacaktır) Elde Edilmesi, Kaydedilmesi, Depolanması, Muhafaza Edilmesi, Değiştirilmesi, Yeniden Düzenlenmesi, Sınıflandırılması, İdari Kuruluşların Denetimi Amacıyla Bu Maddede Sayılan Ve/Veya Benzeri Düzenleyici Kuruluşlarla Paylaşılması Dâhil Ancak Bunlarla Sınırlı Olmaksızın Sözleşme Konusu Hizmetin İfası İçin Gereken Veriler Üzerinde Her Türlü İşlemeyi Gerçekleştirmeye Sözleşme Konusu Hizmetlerin İfasına Münhasır Olarak Görevlendireceği Kişilere Aktarmaya ACENTE'nin Yetkili Olduğunu Ve Rızasının Mevzuata Uygun Olarak Alındığını Beyan, Kabul Ve Taahhüt Eder.

4) Charter Uçuşları İle İlgili Tüm Düzenlemeler Uluslararası Havacılık Kurallarına Tabii Olduğundan Varşova Konvansiyonu Havayolları İle Bu Uçuşlarda Her Türlü Saat Değişikliği Yapılabilir. Hareket Saati Garanti Edilemez. Taşıyıcı, Biletlerde Gösterilen Duraklama Yerlerini Değiştirebilir. Veya Duraklama Yapmayabilir. Uçuş Saatleri 48 Saat Önce Kesinleştiğinden Satış Sırasında Belirtilen Saatler Muhtemel Saatler Olup, Bu Konulardaki Değişiklikler Nedeniyle DİHLE TURİZM Sorumlu Tutulamaz. Bu Sebeple Yapılacak İptal Ve İade Talepleri De Kabul Edilemez.

5) Kişilerin Tura Katılımlarındaki Sağlık Sorunları, Hamilelik Durumu, Sürekli Kullanımda Bulundukları İlaçlar İle İlgili Raporları Yanlarında Bulundurmaları Gerekmektedir.

6) Dihle Tur, Kategorisi Aynı Kalmak Kaydıyla Otel İsimlerini Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. 3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup, 3.Yatak Standart Yataktan Küçüktür. Fiyat Listesinde Belirtilen Çocuk Fiyatları Ancak Çocuğun İki Yetişkin Yanında Konaklaması Durumunda Geçerlidir.

7) Otellerde Sunulan Kontinental Kahvaltı Tereyağı, Reçel Veya Bal, Ekmek, Çay Veya Kahve İle Meyve Suyundan Oluşmaktadır. Grup Kahvaltıları Ayrı Bir Salonda Servis Edilebilir.

8) DİHLE TURİZM , Web Sayfasında, Sosyal Medya Kanallarında Ve Her Türlü Yazılı, Görsel Dijital Ortamlarda, Rezervasyon Sahibine Sözleşme Eki Olarak Verdiği Program Dökümlerinde İlan Ettiği Turun İçeriğinde Ve Tarihinde Gerekli Görmesi Durumunda Değişiklik Yapabilir, Gezi Kapsamındaki Otel İsimlerini, Ulaşım Araçlarını, Hareket Saatlerini Programda Belirtilen Standartlara Bağlı Kalmak Koşuluyla Tüketiciye Bildirim Yapılması Suretiyle Değiştirme Veya Tüketiciyi Başka Acenteye Devretme Hakkına Sahiptir. Kayıt Esnasında Verilen Tur Programları Örnek Programlardır. Tur Programlarında Belirtilen Ekstra Turların Organize Edileceği Tarihler Rehberlerin İnisiyatifi İle Değiştirilebilir. Tüketici Toplam Gezi Süresindeki Gecelemenin Kısaltılmaması Ve Kalınacak Tesislerin Sınıf Ve Kategorilerinde Değişiklik Yapılmaması Halinde Gezi Şartlarının Yerine Getirilmiş Olduğunu Kabul Eder.

9) Rezervasyon Sahibinin, Kendisinin veya Birinci Derecede Akrabalarının Tura Katılmasına Engel Ağır Hastalığı (Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınan Resmi Kurul Raporu İle Kanıtlaması Şartıyla) Veya Birinci Dereceden Bir Yakının Vefat Etmesi Nedeniyle Tura Katılmasının Mümkün Olmaması Halinde, Yazılı Ve Belgeli Başvurusu Durumunda, Rezervasyonu Tur Açısından Gerekli Tüm Koşullara Haiz Üçüncü Bir Kişiye Devredebilir Ya Da İptal Edebilir. İptal Onayı Sonrası İade Süreci Sözleşmede Belirtilen İade ve Sigorta Şartları Gereğince Gerçekleştirilir.

10) Erken Rezervasyon Döneminde, Yapılacak Olan Yurtiçi Otel Rezervasyonlarında Rezervasyon Sahibi, Erken Rezervasyon Seyahat İptal Sigortası Yaptırmış İse, Rezervasyon Sahibi, Tesise Giriş Tarihinden 72 Saat Öncesine Kadar, Rezervasyonu İptal Ettirmesi (Rezervasyonun Tamamen İptali) Halinde, Rezervasyon Sahibine, Sözleşme İmzalanırken Alınan Sigorta Bedeli Hariç, Rezervasyon Bedelinin Tamamı İade Edilir. Tarih Değiştirme Talebinde, Tesisin Talep Tarihindeki Fiyatları Ve Müsaitlik Durumu Geçerli Olacaktır. Misafir Oluşacak Fiyat Farkını Kabul Etmiş Sayılır.

11) Tesis Tarafından Belirlenen Kriterler Doğrultusunda Ücretsiz Veya İndirimli Konaklayacak Olan Çocukların Rezervasyon Sırasında Beyan Edilen Özelliklerinin (Yaş, Vatandaşlık, Cinsiyet ) Doğru Olmadığının Anlaşılması Halinde, Rezervasyon Sahibi, İlgili Sebepler İçin; Derhal Ve Tamamen Ödeme Yapacak Ve Her Türlü Tazminde Bulunacaktır. Rezervasyon Sahibi Ve Yanındaki Katılımcılar Satın Alma Esnasında Beyan Ettikleri Oda Tipinde Konaklama Yapacak Olup , Otel Girişinde Farklı Oda Tipinde Konaklama Talep Edemezler.

İki Ve Daha Fazla Çocuk İle Aynı Odada Konaklama Yapan Rezervasyon Sahipleri Tesislerin Oda Tipinde Olası Meydana Gelebilecek Sıkışıklığı Baştan Kabul Etmiş Sayılırlar. Tesis/ Otel Hizmetlerinden Faydalanmak Her Katılımcının Kişisel Tasarrufudur. Tur Programının İçeriğini Bağlamaz. Kullanılan Tesis/Otellerin Ekstra Hizmet Karşılığında Talep Edeceği Ücret Politikasında Acentenin Her Hangi Bir Yaptırımı Ve Kusuru Bulunamaz.

12) Rezervasyon Sahibi,  Acentenin, Rehberin, Ulaşım Aracı Ve Tesis Yetkililerinin/Görevlilerinin, Satın Alınan Tura İlişkin Olarak Bildireceği Kurallara Uyacağını, Tura Katılan Diğer Tüketicilerin Ve 3. Kişilerin Can, Mal Ve Huzuruna Saygı Duyacağını, Onları  Rahatsız Edecek Davranışlarda Bulunmayacağını Aksi Halde Turdan Çıkarılacağını, Bu Nedenle De Acenteden Herhangi Bir Hak Ve Talepte Bulunamayacağını Kabul Eder.

13) Rezervasyon Sahibine, Sözleşme Yapılırken Rezervasyon Yaptırdığı Tur Bilgilerinin de Yer Aldığı Acente Tur Programı Verilmiş Olup Sözleşme Ekinde Verilmiştir. Ayrıca, Sözleşme Yapılırken, Tura İlişkin Olarak Ayrıntılı Bilgi de Verilmiştir. Rezervasyon Sahibi, Rezervasyon Yaptırdığı Tura İlişkin Ayrıntılı Bilgi Sahibi Olduğunu, Tur Programı Kendisine Verildiğini Beyan Eder. . Rezervasyon Sahibi Satın Almış Olduğu Tur Programı Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İle Yükümlüdür. Tur Programını Yazılı Ve Görsel Olarak Okumuş Kabul Edilir. Tur Esnasında Acenta Yetkililerinden , Rehberden Veya Herhangi Bir Görevliden Tur İçeriğinde Ve Rotasında Değişiklik Yapılmasını Talep Edemez, Sözleşme İle Birlikte Kendisine Verilen Tur Programını Ve Programda Belirtilen Yiyecek İçecek Bilgisi Ve Menüleri Kabul Eder.

14) Müşteri Bu Rezervasyon Sözleşmesini, Mail Order, Sanal Pos, Havale Veya Eft İle Alarak Her Hangi Bir Sebepten Dolayı İmzalayamamış Olsa Dahi Taraflar Arasında Geçerli Olacak Bu Sözleşme Şartlarını, İnternet Sitesi, Sosyal Ağlar, Veya İlanlar İle Öğrenmiş Olup, Rezervasyonu Bu Sözleşmedeki Yazılı Şartlarda Almayı Taahhüt Etmişlerdir.

15) İptal Edilmeksizin Otele Giriş Yapılmaması Halinde Konaklama Bedeli İade Edilmez. Ölüm, Hastalık Kaza Gibi Durumlarda Mücbir Sebebin Belgelenmesi Halinde Kalınmayan Sürelerin Bedelleri İade Edilir. Bu Sebeplerin Dışındaki Herhangi Bir Nedenle Otele Geç Giriş Yapılması Veya Erken Çıkış Yapılması Halinde Kalan Sürelerin Bedelleri İade Edilmez.

16) Acenteden İptal Edilmeksizin Tur Kalkış Noktalarına Saatinde Gelinmemesi Ve Tur Programına Katılım Sağlanmaması Halinde Tur Bedeli İade Edilmez. Katılımcılar Acentenin İlan Ettiği Saat, Tarih Ve Noktada Hazır Bulunmak İle Sorumludur.

17) Müşterinin Konaklama / Tur / Faaliyet Başlangıcından Sonra Gelen Erken Çıkış Talebini Yazılı, Şikâyete Sebep, Mücbir Sebepler de Dâhil Olarak Yapması İle İlgili Tur Sağlayıcının Onayı Doğrultusunda Değerlendirilerek Yapılır. Erken Ayrılma Halinde, Ücret İadesinin Yapılıp Yapılmayacağı İşbirliği Yapılan Sağlayıcının İnisiyatifinde Olduğundan Acenteye Bu Konuda Bir Taleple İtiraz Yöneltilemez. Sağlayıcı Tarafından Belirlenen Cezai İşlem Konaklama Bedeli Olarak Fatura Edilir.

18) Müşteri Otel Ve Faaliyet Esnasında Kullanılan Tesislerle İlgili Tüm Memnuniyetsizliklerini Öncelikle Otele/ Tesise Bildirmek, Akabinde Açacağı Dava Ve Yapacağı Şikayetlerde Oteli / Tesisi Karşı Taraf Olarak Göstermek Zorundadır. Hiçbir Şekilde Maddi, Manevi Tazminat Vb. Taleplerini Acenta Üzerinden Yapamaz.

19) Zorunlu Seyahat Sigortası Uygulaması Yurt İçi Konaklamalı Turlarda, Yirmi Dört Saati Aşan Günübirlik Turlarda Zorunludur. Günübirlik Turlarda Veya Yurt Dışı Turlarda Sorumluluk Misafirlere Aittir. Seyahat Sigortasının Kapsamı Tur Tarihiyle Sınırlıdır. Tur Tarihinin Bitiminde Sigortanın Kapsamı Son Bulur. Zorunlu Seyahat Sigortasının Kapsamının Katılımcı Tarafından İncelenmesi Ve İlgili Poliçenin İçeriğine Katılımcının Uyması Gerekir. Sigorta Şirketinin Sigorta Kapsamında Kabul Etmediği Hususlarda Acente'nin Hiçbir Sorumluluğu Bulunmamakta Olup Acente'den Hiçbir Hak Ve Alacak Talebinde Bulunamaz, Katılımcının Muhatabı Sigorta Şirketidir.

20) Tur Programına Dâhil Yürüyüş, Tırmanma Veya, Aktivitelere Katılımdan Dolayı Oluşacak Tüm Sonuçlardan Misafirler Sorumlu Olacaklarını Baştan Kabul Ederler.

21) Turlarda Kişi Sayısına Göre Ulaşım Sağlanır. Turun Rotasındaki Yol Durumuna Göre Kullanılacak Araç Tipi Acente Tarafından Değiştirilebilir.

Koltuk Numaraları Misafire Biniş Anında Bildirilir. Koltuk Numarası Sözü Verilmez. Tura Katılım Sayısına Göre Ulaşımda Kullanılacak Araçlarda Koltuk Numaralarında (Koridor - Cam Kenarı) Standart Olmayıp Ulaşım Aracına Göre Değişiklik Gösterebilir.

22) Gruplarda Yeterli Satışın Yapılamaması Durumunda Ortaya Çıkabilecek Maliyet Farklılıkları  Grup Yetkilisi Veya Grup Adına Hareket Eden Kurum –Yetkilisi DİHLE TURİZM’in Belirleyeceği Oranlarda  KURUM Tarafından Ödenecektir. İptal Durumunda No-Show Uygulanacaktır.

23)Misafir Ödeme Takvimine Ve Bu Anlaşmanın Şartlarına Uymaz İse, DİHLE TURİZM Yolcu Taşımayı Red Ve/Veya Bu Anlaşmayı Tek Taraflı İptal Hakkına Sahiptir. Yakıt, Üst Geçit, Konma Ve Yer Hizmetlerinde Artış Nedeniyle Üçüncü Taraf Olan HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN Fiyatlarını Arttırması Durumunda DİHLE TURİZM Bu Değişikliği Misafirlere Yansıtacaktır. Misafir İlgili HAVAYOLU ŞİRKETİNİN Yolcu Taşıma Şartlarını Peşinen Kabul Eder.

24) DİHLE TURİZM’den Vize İşlemlerini Takip Etmesi Talep Edildiği Takdirde Tüketicinin En Az Altı Ay Geçerli Pasaportu Olması Ve İlgili Konsolosluğun Belirlemiş Olduğu Evraklar Ve Süre Çerçevesinde DİHLE TURİZM’e Başvurması Gerekmektedir. Vize İşlemlerinde DİHLE TURİZM Tüketici İle Konsolosluk Arasında Aracı Konumundadır, Vizenin Alınamamasından Sorumlu Değildir.

Vizenin Konsolosluk Tarafından Onaylanmaması Durumunda Yukarıda İptal Şartları Geçerli Olacaktır. Vizenin Onaylanmaması Durumunda Vize Ücreti İadesi Söz Konusu Değildir.

25) Sözleşmede İmzası Bulunmayan Ancak Sözleşmeye Konu Geziye Katılan Tüketici (ler), Kendi Adlarına Kayıt Yaptırmakla Görevlendirdikleri Tüketici (ler)nin Bu Sözleşmeyi İmzalaması İle Sözleşme Hükümlerini Kabul Ve Taahhüt Etmiş Sayılırlar. Bu Geziye Katılan Tüketiciler İmzalamış Olmasalar Dahi Taraflar Arasında Geçerli Olacak Bu Sözleşme Şartlarını Dihle Turizm Broşürü, Dihle Turizm İnternet Sitesi Ve İlanlar Nedeni İle Öğrenmiş Geziye Bu Sözleşme Şartlarında Katılmayı Kabul Etmişlerdir. Bu Nedenden Dolayı Tüketicinin Turu İptal Etme Hakkı Yoktur.

26) Seyahat Sigortası Hizmeti Satın Alan Veya Seyahat Sigortası Paketinin İçinde Bulunan Tüketicilerin Eksik Veya Ayıplı İfa, Hasar, Zarar Ve Kayıpları İle İlgili Teminatın Kapsamı Bu Hizmeti Sunan Sigorta Firmasının Poliçesiyle Belirlenmiştir. Acente Bu Teminatların İçeriği, Kapsamları Ve Uygulama Şekilleri İle İlgili Herhangi Bir Sorumluluk Taşımamaktadır.

27) Tüketicinin Başladığı Turu, Hizmetin Kusurlu Olduğundan Bahisle Terk Etmesi Halinde Turu Terk Ettiğini Acente Yetkilisine Ve Konakladığı Otele Sebepleri İle Birlikte Yazılı Olarak Belirtmek Zorundadır. Aksi Halde Tüketici Turu Terk Etmiş Sayılır Ve Hizmeti Alıp Kullanmış Addedilir.

28) Tüketicinin Şikayetçi Olduğu Hususlar Hizmetlerin İfası Sırasında Yazılı Olarak Acenteye Bildirmesi İyi Niyetli Tüketicinin Özen Borcudur. Tüketicinin Şikayetçi Olduğu Halde Hizmeti Sonuna Kadar Kullanması Şikayetçi Olduğu Hususlar İle İlgili İkame Hizmet Ve Bedel İadesi Gibi Tazminat Haklarını Ortadan Kaldırır.

29) DİHLE TURİZM, Geziye Katılan Tüketicilerle, Otel, Taşıyıcı Firmalar Ve Gezi İle İlgili Diğer Hizmetleri Sunan Her Tür Üçüncü Şahıs Ve Tüzel Kişilikler Nezdinde Aracı Konumda Olup Meydana Gelecek Değişiklikleri 24 Saat İçerisinde Bildirmekle Yükümlüdür. Bu Nedenle Kendisine Müracaat İle Geziye Kayıt Olan Tüketicilerin, Seyahat Acentesi İle Taşımayı Üstlenen Müesseseler Arasında Yapılmış Anlaşmalar Hilafına Aracıların Programlarında Gösterilen Saatlerde Hareket Yerinde Bulunmamasından, Kara, Hava Ve Deniz Araçlarının Her Türlü Gecikmelerinden, Arızalanmalarından, Sis, Fırtına, Tipi Ve Her Türlü Hava Koşullarından Yol Engeli Gibi Sebeplerden Yol Güzergah Ve Rotalarını Değiştirmelerinden, Grev,Terör,Savaş, Savaş İhtimali Veya Bunlara Benzer Mücbir Sebeplerden Ulaşım Aracını Kullananın Kendi Hatasından Veya Üçüncü Kişilerin Şahsi Kusurlarından Veya Öngörülmez Teknik Hususlardan Kaynaklanan Her Türlü Aksaklıkların, Maddi, Manevi Hasarlı Kazalardan, Konaklama Tesislerinin Eksik Veya Hatalı Hizmetlerinden, Seyahat Acentesi’nin İşleten Sıfatı Olmaması Nedeni İle Mevcut Sorumluluğu Bulunmadığını Asli Faili Gibi Doğrudan Doğruya Sorumlu Olmayacak Mütesaviyyen Borçlu Olacaktır. Tüketici Bu Gibi Aksaklık Veya Kaza Durumlarında Öncelikle Maddi Ve Manevi Taleplerini Asli Faillerden Talep Ve Tahsile Gidecek, Alacağını Asli Failden Tamamen Alamadığı Durumlarda Kusursuz Sorumluluk İlkesi Nedeni İle Seyahat Acentesine Müracaat Edebilecektir.

30) Uçak-Tren-Gemi İle Yapılan Yolculuklarda Bu Taşıma Araçlarına Gelen Zamlar İlan Edilen Gezi Ücretlerine Aynı Oranda İlave Edilir.

31) DİHLE TURİZM Konaklama Tesislerinde Oda Seçimi Konusunda Tüketicinin Taleplerini İlgili Tesise İletir; Ancak Talebin Yerine Geleceği Konusunda Garanti Veremez. Otele Varış Günü Odalar Saat 14:00’den Önce Tüketicilere Teslim Edilmez. Otelden Ayrılış Günü Tüketicilerin En Geç 10:00’a Kadar Odalarını Boşaltmaları Gerekir.

32) Rezervasyonlarda Kullanılan Ödeme Sistemlerinin Koşulları Baştan Kabul Edilmiş Sayılır. Banka Kredi Kartları ,İnternet Ödeme Sistemlerinin Uygulamış Olduğu Faiz ve Taksit Oranları Geçerlidir.

33) Paket Tur Sözleşmesi Yönetmeliğine Göre Sözleşmede Öngörülen Fiyat Ve Koşullar Değiştirilemez. Ancak Liman, Havaalanına İniş Vergileri Gibi Hariç Vergi Ve Ücretler De Döviz Kurlarından Kaynaklanan Fiyat Değişikliklerinde Bu Hüküm Uygulanmaz. Ancak Paket Turdan Önce Yukarıda Verilen Nedenlerle Meydana Gelen Fiyat Artışı Tüketiciye Bildirilir.

34)18 Yaş Altı Reşit Sayılmayan Çocukların Anne Veya Babalarından Biri Veya İkisi İle Beraber Tura Katılmadığı Durumlarda, Tura Katılım İçin Gerekli Olan Muvafakatnamelerinin Seyahat Sırasında Kişilerin Yanında Bulundurulması Zorunludur.

35) Tura Katılan Kişilerin Seyahat Sırasında Yanlarında Seyahat Sigortalarını Bulundurmaları Gerekmektedir.

36) 1618 Sayılı Yasa Gereğince, Paket Tur Hizmeti Satın Alındığı Takdirde, Acentenin İflası Da Dâhil Olmak Üzere, Paket Turun Hiç Verilmemesi Veya Eksik Verilmesi Halleri Sigorta İle Teminat Altına Alınmıştır. Teminat Kapsamı Paket Tur Bedeli Kadardır.

37) Havalimanı Vergilerinde Gelebilecek Artışlar Fiyatlara Yansıtılacaktır. Boş Uçan Koltuklarda Sadece Vergi İadesi Yapılır. Bağaj Hakları Firmalara Göre Ve Bilet Özelliğine Göre Değişmektedir. Rezervasyon Sahibin Bunu Kontrol Etme Zorunluluğu Vardır. Valizlerin Ve İçindeki Eşyaların Her Türlü Sorumluluğu Sahiplerine Aittir.

38) Yolcular; Uçuş Saatinden En Az İki (2) Saat Önce İlgili Havayolunu Havalimanı    Check-İn Kontuarında Hazır Bulunmak Zorundadır.

39) Tüketicinin Satın Almış Olduğu Tur Programındaki Gezinin Başlamasından Sonra Meydana Gelen Değişikliklerden DİHLE TURİZM Sorumludur.

DİHLE TURİZM, Tüketici Aleyhine Ve Zarar Gördüğü Aşikar Değişiklikleri,

Gezi Sırasında Veya Gezi Sonrasında Tazminatın Hesaplanması TÜRSAB Kütahya Çizelgesi Hükümleri (TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ  DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ ) Uyarınca Tüketiciye Bedel Veya Hizmet İadesi Şeklinde Tazmin Edebileceği Gibi, Aynı Zamanda, Fiyata Dahil Olmayan Ve Gezi Esnasında Tüketiciye Verilen Ek Hizmetler İle  De Telafi Yoluna Gidebilir.

Ek Veya İkame Hizmetlerinin Tüketici Tarafından Alınıp Kullanılmış Veya Tüketilmiş Olması Tüketicinin Bedel İadesi Ve

Tazminat Haklarını Ortadan Kaldırır.

40)Kokan, Akan, Yanıcı Veya Patlayıcı Vasıfları Olan Veya Rahatsızlık Veren Eşyaları İle Kesici, Delici Ve Ateşli Silahlar Ve Her Çeşit Hayvan, DİHLE TURİZM’in Ayrıca Ve Açıkça Ve Yazılı İzni Olmaksızın Taşıt Araçlarına Ve Konaklanacak Tesislere Alınmazlar. 

41) Bu Sözleşmede Yazılı Olmayan Hususlardan 1618 SY, 4077 SY, 4288 SY, 2634 SY, IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon Hükümleri, Sivil Havacılık Kanunu, BK, TTK, Türkiye’nin Dahil Olduğu Uluslararası Sözleşmeler Ve Bunlara Bağlı Olarak Çıkartılmış Tüzük, Yönetmelik, Genelge Ve Tebliğler İle Uluslar Arası Kabul Gören Frankfurter Tabelle’nin Türkiye’deki Tatbik Bulunan TÜRSAB Kütahya Çizelgesi Hükümleri Tatbik Olunacaktır.

42)Sözleşmeden Doğacak Uyuşmazlıklarda TÜRSAB Tahkim Kurulu Yetkili Olup, Kurulun Usulleri Geçerlidir.

43)Tüketici Sözleşmede Beyan Ettiği İsimlerin ( Pasaporttaki Yazılış Şekli İle ) Doğruluğundan Sorumludur. Sözleşmenin Tüketicide Kalan Kopyası İle DİHLE TURİZM’de Kalan Kopyası Arasında Fark Olursa DİHLE TURİZM’de Kalan Kopya İle DİHLE TURİZM’in Kayıtları Esas Alınır.

44)Taraflar Arasında İki Nüsha Olarak Tanzim Edilmiş Bulunan İş Bu Paket Tur Sözleşmesi Taraf Yetkililerince Tüm Ekleri İle Birlikte Önlü Arkalı Olarak Tanzim Edilmiş, Okunmuş, Kontrol Edilerek Kabul Edilmiştir. Taraflar Karşılıklı Kabul Ettikleri, Taahhüt Ve Edimlerini Birlikte İmza Altına Alarak Kabul Ve Teyit Etmişlerdir. Seyahate Katılacak Olan Ve Bu Sözleşmede Adları Yazılı Tüketiciler Adına İşbu Paket Tur Sözleşmesini Kabul Eden Ve Taraf Adına Vekaleten İmzalamış Olduğu Kişilere Karşı Tüm Hukuki Sorumluluğun Kendisine Ait Olduğunu Ayrıca Kabul Ve Taahhüt Etmiştir.

 

TC NUMARALI EK MİSAFİRLER: 

 

 Hizmet Alan(lar) Adına Sözleşmeyi Yapan  

Belgeyi Tanzim Ve İmza Eden Adımıza

Düzenlenmiş Olan Bu Sözleşmenin Önünü, 

Arkasını  Ve Türsab Kütahya Çizelgesini

Ve Tur Broşürünü Kataloğunu Okuyup, Anlayıp,

Kabul Ederek Birer Nüshalarını Teslim Aldım.

ADI-SOYADI:

TC:

İMZA: